Düşünme Becerileri

Hakkımızda

Düşünme becerileri, farklı düşünme yeteneklerine sahip bireyleri yetiştirmek için eğitim programlarının önemini vurgular. Modern eğitim, çocuğun fikirlerini merak etme, gözlemleme, buluş yapma ve farklı düşünceler üretme yeteneklerini 3-4 yaşından itibaren geliştirme amacını taşırken, geleneksel eğitim sistemi çocuklarda aslında gelişmeye çok açık olan yaratıcılığı engellemektedir.

 

Her çocuk özeldir ve içinde geliştirilmeyi bekleyen bir yetenek barındırır. Zekâ ve yetenekler dikkate alınmadan verilen eğitim, çocukların gelişimini engellemekte, mantıklı ve yaratıcı düşünme becerilerini kazanmalarını zorlaştırmaktadır. Maalesef, çocuklarımız okulda yeteneklerine ve zekâ türüne/seviyesine göre eğitim alamamakta ve potansiyelleri doğrultusunda gelişememektedir.

 

Bu eksiklikleri giderme konusunda, eğitim alanında 30 yıllık deneyime sahip ve düşünme becerilerine sahip bireyler yetiştirme konusunda uzman olan ekibimizle çalışıyoruz. Amacımız, ülkemiz geleceğinde söz sahibi olacak, bağımsız ve rasyonel düşünme becerilerine sahip, başarılı gençler yetiştirmektir.

 

Eğitim alanında nitelikli içeriği, çocukların dikkatini ve beğenisini çeken tasarımlarla sunuyoruz. Ekibimiz, alanında uzman eğitimciler, pedagoglar ve psikologların yanı sıra TEVİTÖL mezunu üstün zekalı eğitimcileri de içermektedir. Çocuk ve gençlerin psikolojik ve pedagojik gelişimlerine uygun, okul derslerine yardımcı ve zihin gelişimine destek olan yayınlarımız, genel yetenek gelişimine de katkıda bulunmaktadır.

 

Türkiye'de bilinen ve yaygın birçok özel eğitim kurumunda kullanılan farklı konseptlerde düşünme becerileri ve akıl oyunları setlerimiz ile eğitime katkı vermekte, eğitimde kalitenin artırılması amacıyla danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

 

Çocuklarımız için özveriyle hazırladığımız yayınların ülkemizin aydınlık geleceğini sağlam temeller üzerine inşa etme adına önemli bir katkı olduğuna inanıyoruz.

 

İş Birliği Yaptığımız Okullar

Aşağıda, uzun yıllara dayanan tecrübemizle iş birliği yaptığımız, alanında öncü bazı okulların listesini bulabilirsiniz: